Satılık Arsa / Tarla

Araovacık Köyü, Yenice, Çanakkale

Çanakkale ili, Yenice İlçesi, Araovacık köyü 239 parseldeki tarla vasfındaki 17.050 m2 lik arsamız 450.000 tl den satılıktır.

Parselimiz, bol oksijenli kazdağları bölgesinde yaklaşık 250 rakımda, şehrin stresinden uzaklaşıp yepyeni bir yaşam oluşturabileceğiniz konumdadır.

Parselimize istenirse thiny house ev kurulup baraj ve doğa manzarası eşliğinde veya 5000m2 üstünde olduğundan ve kadastral yola cephe olduğundan 250m2 yi geçmemek kaydıyla ruhsatlı yapı yapılabilir. İçerisinde bulunan meşe ağaçları tapulu kesim yapıldığında yaklaşık 150-200 bin tl lik getirisi vardır. Böyle olunca parselimiz emsallerinin yaklaşık ½ fiyatında olup çok makul fiyattadır.

Ek olarak, fiziksel olarak temiz olduğundan bölgede yetişen ceviz badem ve çam fıstığı gibi ağaçlar ekilip değerlendirilir, veya yeni sistem lavanta bahçesi kurulup yine ticari anlamda değerlendirilebilir.

Parselimizin içine kadar gidilen kadastral yola cephesi, Muhteşem baraj manzarası da artısına artı katmaktadır.

Araovacık köyü yaklaşık 220 yıllık geçmişe sahiptir. Güneydoğusunda Tepeköy, kuzeydoğusunda Karacaköy, güney batısında İnallar köyünün toplanması ve dışarıdan daha çok çoban olarak gelenlerin yerleşmesiyle köy olmuştur. Daha önce Pazarköy ağalarının arılığı olarak bilinmektedir. Adı önce Arıovacıkolmuştur, arada küçük bir ovası olduğu için Araovacık adını almıştır.Çanakkale iline 144 km, Yenice ilçesine 45 km uzaklıktadır. Köyün göleti mevcut olup, göl balıkcılığı yapılmaktadadır.Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Sağlık evi vardır. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. ADSL hattı açılmıştır.

Tüm artı özelliklere sahip bu doğa harikası parselimiz yeni sahibine veya yatırımcısına şimdiden hayırlı uğurlu olsun inşallah.
DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ :

METİN DANACI

SORUMLU EMLAK DANIŞMANI

TEL : 0542 586 13 47

Diğer ilanlarımız için : https://dncemlakcanakkale.sahibinden.com

450.000 TL
İlan No
596131
Krediye Uygun
Hayır
Brüt Metrekare
17.050 m2
Parsel
239
Arsa Tipi
Tarla
Tapu Durumu
Müstakil Parsel
Fiyat grafiği
emlakbende'deki Popülerlik

Görüntülenme sayısı

listeleme

.

2

Favorilerine Ekleyenler

Favorilerine ekle

.

0
Haritaİletişim Emlak ofisi

Emlak ofisi

Nagihan Danacıİletişim Emlak ofisi