Satılık Arsa / Tarla

Doğuca, Akhisar, Manisa

Arazimiz Manisa Akhisar merkezdedir.

Zeytin tarlaları ile iç içe, Yeni organize sanayi bölgesine 1,7 km

Akhisar merkeze 4 km mesafede, İstanbul İzmir yoluna 1,8 km, İstanbul otobanına 5 km mesafededir.

İzmir İstanbul otobanın dan sonra ciddi şekilde değer kazanan ve kazandıran Akhisar da bulunmaz bir yatırım,

İster alın işletme kurun Zeytinyağı üretimi yapın, ister Çiftlik malikanesi yaparak kendiniz için değerlendirin, isterseniz de yatırım için alın sizin adınıza değerlensin.

Arazimizde bulunan Zeytin Ağacı Arbequina cinsidir. Bu ağaç cinsi Ağaç başına 10 ila 12 kg zeytin verir. 3 kiloda 1 kg da yağ vermektedir ve Verimi en yüksek Zeytin ağacı cinsidir. Ve diğer yağlardan daha kalitelidir.

Doğuca mahallesi, Bekirler, Bünyan, Osmaniye, Mecidiye, Kapaklı, Kayalıoğlu, Zeytinliova köylerinin tam ortasında bulunuyor.
Zeytinli Ovada birkaç tane yağ fabrikası vardır. Bölgede başka yağ fabrikası bulunmamaktadır ve Arazimiz de fabrika yapımı için ayrılan 3.000 m2 alana yapılacak bir fabrikayla bölgenin tek zeytinyağı üretim tesisi olabilir.

Arazimizde Toplamda 3600 adet Arbequina cinsi ağaç vardır 680 tanesini söküp 3000 m2 boş alan bırakarak yağ fabrikası tesisi için alan yaratılmıştır ve ruhsat için başvuru yapılmıştır ve bunun için bir engel bulunmamaktadır

Arbequina Zeytin Nedir?

Arbequina zeytin ağaçları, Arbeca kasabası yakınlarındaki kayalık topraklarda, eskiden Arbequa'da keşfedilen İspanyol Catalonia'daki Les Garrigues bölgesinden dünyaya yayılmıştır. Arbeca köyü zeytin, badem, tahıl, armut, şeftali ve elma ile birlikte bu küçük köyün ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Şimdi İspanya'nın diğer bölgelerinde yetiştiriciliği yaygınlaşmıştır. Tarihî kaynaklara göre, ilk Arbequina tohumları Ortaçağda Kudüs'ten Arbequa efendisi Medinaceli Dükü tarafından getirilmiştir. Özel bir tür olup yüksek verimli ve sık dikim sistemine uygundur. Arbequina zeytin yüksek konsantrasyonlu yağlardan biridir ve bu çeşit zeytinyağı üretiminde kullanılır. Fakat bazen de sofralık zeytin olarak da kullanılmaktadır.

Arbequina zeytinleri yuvarlak ve küçüktür. Büyüme süreci boyunca soluk yeşilden pembe ve koyu mora dönerler. Hasat zamanı Kasım ayıdır ve çoğu yağlık çeşitlerden daha erken gelir. Yağının rengi zümrüt yeşili ile altın sarısı arasında değişir. İlk lezzet ise kavun ve badem anımsatıcı tatlı, ama şaşırtıcı derecede yüksek aromalıdır.

CD GAYRİMENKUL&YATIRIM TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ NO: 3501906

DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN GÖRÜŞELİM

CD GAYRİMENKUL&YATIRIM

CENGİZHAN DUYSAK

MOBİL : 0 533 488 62 62 OFİS : 0 232 362 44 62

CEMAL GÜRSEL CAD. NO: 506 İNCİ APT KAT:2 DAİRE:5

BOSTANLI/KARŞIYAKA-İZMİR

FİRMAMIZ, PORTFÖYLE İLGİLİ TEK YETKİLİ OFİSTİR.

10.900.000 TL
İlan No
931969
Krediye Uygun
Evet
Brüt Metrekare
20.070 m2
Parsel
1086
Kaks
% 5 /
Arsa Tipi
Tarla
Tapu Durumu
Müstakil Parsel
Fiyat grafiği
emlakbende'deki Popülerlik

Görüntülenme sayısı

listeleme

.

22

Favorilerine Ekleyenler

Favorilerine ekle

.

0
Haritaİletişim Emlak ofisi

Emlak ofisi

Cengiz Han Duysakİletişim Emlak ofisi